TEXMODA - Pažangios technologijos tekstilės ir mados pramone

Partneriai

Partneriai

Kaunas Technical University

Kauno technologijos universitetas (KTU)

Kauno technologijos universitetas yra didžiausias technologinis universitetas Baltijos šalyse. Universitete studijuoja daugiau nei 10000 studentų ir dirba daugiau nei 1000 akademinių bei mokslo darbuotojų. Jame siūlomos šešios pagrindinės sritys: technologinių, fizinių ir socialinių, menu, humanitarinių ir biomedicinos mokslų. Universitetas įkurtas 1922 metais, o nuo 1932 metų jame vykdomos studijos tekstilės inžinerijos srityje. KTU yra visų trijų pakopų – bakalauro, magistrantūros ir doktorantūros – studijos tekstilės ir mados inžinerijos srityje. Iki šių dienų KTU baigė daugiau kaip 3000 tekstilės inžinierių (bakalaurų arba magistrų), daugiau kaip 100 mokslo daktarų. Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultetas yra vienintelis Lietuvoje, kuriame vykdomos tekstilės inžinerijos studijos. KTU yra tarptautinės universitetų, kuriuose vykdomos tekstilės inžinerijos studijos, asociacijos (AUTEX) bei Lietuvos aprangos ir tekstilės pramonės įmonių asociacijos (LATIA) narys.

University of Western Attica (UNIWA)

Vakarų Atikos universitetas įkurtas 2018 metais, susijungus Atėnų TEI ir Pirėjaus taikomųjų mokslų universitetui. Naujo universiteto susijungiant sukūrimo idėja buvo įvertinta akademiniu, ekonominiu ir socialiniu aspektais ir teigiamai sutikta visų suinteresuotų susijusių asmenų. UNIWA susideda iš penkių mokyklų ir dvidešimt šešių katedrų. Pramoninio dizaino ir gamybos inžinerijos katedra (IDPE) yra vienintelė katedra Graikijoje, vykdanti universitetines studijas tekstilės ir aprangos srityje. IDPE katedra yra tarptautinės tekstilės asociacijos AUTEX (Tekstilės studijas vykdančių universitetų asociacijos) ir IAF (Tarptautinės aprangos federacijos) narė.

IDEC

IDEC SA

IDEC yra mokymų ir konsultacinė įmonė, įsikūrusi Pirėjuje, Graikijoje. Jos veikla apima mokymus, vadybos konsultacijas, kokybės užtikrinimą, ICT sprendimų vystymą ir kūrimą privačiam ir viešajam sektoriui. IDEC yra įmonė, turinti patirties aprangos sektoriuje bei filialus daugelyje Graikijos tekstilės ir aprangos įmonių asociacijų ir klasterių. IDEC yra parengusi mokymo medžiagą, skirtą įvairiems drabužių pramonės aspektams: gamybos planavimui ir kontrolei, tiekimo grandinės valdymui, komandiniam darbui, internetinei prekybai, ir giliai supranta pramonę. IDEC turi didelę patirtį rengiant e-mokymosi sprendimus techninių, operacinių ir metodinių aspektų požiūriu.

Beiros regioninis universitetas (UBI)

Beiros regioninis universitetas, įkurtas 1986 metais, yra Koviljano mieste, rytinėje Centrinio regiono dalyje. Šiame universitete inžinerijos, socialiniai ir humanitariniai, menų, sveikatos mokslus studijuoja daugiau nei 7500 studentų pagal trijų pakopų Bolonijos studijų struktūrą. Tekstilės technologijų katedra vykdo mados dizaino bakalauro studijas, mados dizaino, tekstilės inžinerijos bei prekinio ženklo vystymo ir mados magistrantūros studijas, tekstilės inžinerijos, mados dizaino, naujų medžiagų ir gamybos procesų doktorantūros studijas. Tyrimų grupė „Pluoštinės medžiagos ir gamtosauginės technologijos“ (FibEnTech) vykdo fundamentinius ir taikomuosius tyrimus pluoštinių medžiagų ir aplinkosauginių technologijų srityse.   

Valensijos politechnikos universitetas (UPV)

Valensijos politechnikos universitetas yra viešoji aukštojo mokslo įstaiga, aktyviai dalyvaujanti tarptautiniuose bendradarbiavimo ir mobilumo projektuose. Universitete mokosi daugiau nei 34000 studentų ir daugiau nei 4800 darbuotojų (dėstytojų, tyrėjų, administravimo ir pagalbinio personalo). Pagal tarptautinį reitingavimą šis universitetas yra pirmasis technologinis universitetas Ispanijoje, kuriame vykdomos 35 bakalauro, 80 magistrantūros ir 30 doktorantūros studijų programų. Nepaisant to, kad UPV daugiausia orientuotas į inžinerines studijas, jame taip pat yra Menų fakultetas bei Verslo administravimo ir vadybos fakultetas. Valensijos politechnikos universiteto GIITEX mokslo grupė yra dinamiškai veikianti grupė, savo veiklas orientuojanti į tekstilės įmonių užsakomuosius tyrimus bei bendradarbiavimą, siekiant sustiprinti jų konkurencingumą diegiant naujus procesus ar kuriant naujus gaminius. Valensijos politechnikos universitetas yra geriausiai reitinguojamas pagal parengtų MOOC kursų skaičių (openeducationeurope.eu) ir yra sukūręs keletą plačiai žinomų e-mokymo produktų. Jis siūlo MOOC kursus, kurie gali būti klausomi laisvai arba studentai gali už nedidelį mokestį pasirinkti kursų baigimo sertifikatą.

Nacionalinė taikomosios dailės ir tekstilės inžinerijos aukštoji mokykla (ENSAIT)

ENSAIT yra aukštoji mokykla Prancūzijoje, besispecializuojanti pluoštinių medžiagų moksle ir technologijose. Viešoji įstaiga ENSAIT yra viena iš svarbiausių magistrantūros studijas vykdančių aukštojo mokslo įstaigų Europoje. Maždaug 120 studentų kasmet baigia magistrantūros studijas. Mokslo ir tyrimų veikla tekstilės inžinerijos srityje ENSAIT‘e Rube pradėta vykdyti 1992 metais, įkūrus mokslinių tyrimų laboratoriją GEMTEX. Nuo 2000 metų GEMTEX laboratorija vykdo pramoninės paskirties bei mokslinius tyrimus (transporto, aeronautikos ir kitose srityse). GEMTEX laboratoriją šiuo metu sudaro trys tekstilės tyrimų grupės: HCD (Asmens saugos projektavimo), MTP (Daugiafunkcinių tekstilės medžiagų ir procesų),  MTP (Mechanikos ir tekstilinių kompozitų). Bendradarbiavimo su pramone partnerystė ypatingai išaugo 2008 metais susikūrus EUGENIE, technologijų perdavimo skyriui bei bendradarbiavimo projektų kūrimo ir vykdymo skyriui. Į pramonę ir komercines veiklas orientuota tarnyba (SAIC) įkurta2009 metais, jos paskirtis – mokslinių tyrimų perdavimas pramonei. GEMTEX laboratorija aktyviai dalyvauja mokslinių tyrimų bendradarbiavimo tinkluose, tokiuose kaip AUTEX arba Pluoštininkų draugija.

Lithuanian Apparel and Textile Industry Association (LATIA)

Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija yra pagrindinė Lietuvos tekstilės ir aprangos verslo įmonių asociacija, įkurta 1991 metais. LATIA kuria ir palaiko profesinius ryšius tarp aprangos ir tekstilės įmonių, ypatingai ieškodama geriausių žaliavų tiekimo sprendinių ir prekybos galimybių tarp vakarų ir rytų, Baltijos šalių prekinių ženklų ir gaminių. Esminė asociacijos paskirtis yra padėti Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonėms, kuriose dirba apie 30000 darbuotojų ir generuojama apie 1 milijardas eurų kasmet, rasti specialistų, konsultuoti, reklamuoti eksportą ir kita.

Graikijos aprangos įmonių asociacija (HCIA)

Graikijos aprangos įmonių asociacija yra ne pelno siekianti pramonės įmonių asociacija, įsteigta 1962 metais Atėnuose. Ji atstovauja Graikijos įmones iš visų su aprangos pramone susijusių sektorių (vyrų, moterų ir vaikų aprangos, apatinių bei plaukimui skirtų drabužių, marškinių ir siuvimo bei mados priedų). HCIA veikla susijusi su šio sektoriaus įmonių atstovavimu tarptautiniu, europiniu ir nacionaliniu lygiu, taip pat su informacijos sklaida ir konsultavimu prekybos, gamybos, socialinių reikalų klausimais, ji dalyvauja priimant sektorines ir regionines kolektyvines sutartis, viešina informaciją apie technologijas, pramoninius, prekybinius ir ekonominius klausimus, atstovauja pramonės įmones tarptautinėse ir europinėse sektoriaus organizacijose (IAF ir Euratex).